Ablam 2 hafta sonra evleniyor 🙂 Gelinliğini seçmeyi son ana bırakınca aslına bakılırsa seçim yapmak için pek şansı kalmadı. Çünkü moda evleri yaz aylarında özellikle en az 2-3 ay öncesinden randevu alınmasını ve model seçilmesini öneriyorlar. Hal böyle olunca ablam hayli geç kalmış oldu. Gerçi sade bir gelinlik aramasının avantajı ile Bakırköy’de şık bir butikte 3 hafta içinde hazırlanabilecek bir gelinlik beğendi fakat hemen ardından başka bir mağazada yarı bitmiş halde olan başka bir gelinliği daha çok beğenince onu almaya karar verdi. Dört ayağının üzerine düştü anlayacağınız. Böylelikle gelinlik, yapılacak bazı ufak tefek ayarlamalardan sonra haftaya teslim edilecek. Teslim aldıktan sonra fotoğraflarını ekleyeceğim. Şimdilik en çok hoşumuza giden sade gelinlik modellerini ekliyorum. Evlenecek bayanlara tavsiyem modelinizi beğenip çok geç kalmadan bir moda evinin yolunu tutmak. Ablam acelesi olduğundan fazla dolaşmadı ama en iyisi bu işi son güne bırakmadan bir çok yere uğrayarak içinize sinen bir gelinlik diktirmek. Fiyatlar satılık gelinliklerde 2000 TL den başlayarak seçtiğiniz modele göre değişiyor. Kiralık gelinliklerle satılık gelinlikler arasında aşağı yukarı 500 TL gibi bir fark bulunmakta.

Yukarıdaki model en sadelerinden birisi. Dantel sadece duvakta kullanılmış. Bence bu gelinlik herkese çok yakışmayabilir. İnce ve uzun bir vücutta bana kalırsa çok hoş duracaktır.

Yukarıdaki gelinlik favorilerimden birisi. Elbette kendi düğünüm olsa bu modeli giymeye cesaret edemeyebilirim. Deneyip görmek gerekir. Bu arada gelinlik bakarken unutmamanız gereken bir nokta bazen hiç tarzınız olmadığını düşündüğünüz bir model üzerinize denediğinizde çok hoşunuza gidebilir. Tersi olarak çok beğendiğiniz bir model üzerinizde çok kötü durabilir. Bu konuda deneyimli olan modacınıza güvenmek ve vücut tipinize göre seçim yapmak yerinde olacaktır.