sumbul

Geçtiğimiz iki hafta biraz gezi biraz da ziyaret amacıyla İstanbula gitmiştim. Baharında geliyor olması nedeniyle havalar çok güzeldi bende bol bol sevdiklerimle gezme olanağı bulmuş oldum. Her ne kadar kardeşlerimle fazla gezememiş olsamda:( nişamlım ile deyim yerindeyse gezmedik yer bırakmadık:)

Gezinirken yolumuz Çamlıcaya düştü. Havanında güzel olmasından dolayı bizim gibi düşünenler Çamlıcaya akın etmişlerdi. Buradan İstanbul Boğazının eşsiz manzarasını izleyip bir yandan da çayınızı yudumladık. Çamlıcada gezinirken çiçek satılan bir yere rastladık. Bir birinden güzel çiçekler hangisini alacağına karar veremiyor insan. Bende görünce dayanamadım ve zor da olsa bir saksı lale ile sümbül almaya karar verdim.

Eve getirdiğimde ablam yeni almış olduğu makinesi ile çeşitli şeyleri çekmeye çalışıyordu:) Benim çiçeklerim onun için iyi bir deneyim oldu. (Bu resimleri de ondan aldım). Kısa bir süre sonra sümbülün güzel kokusu odaya yayıldı. Tatil dönüşü götürmeyi planladığım çiçeklerimi ne yazık ki getiremedim. Zaten lalenin boyu 2 katına ulaşmıştı:)Üzülerekte olsa çiçeklerimi İstanbul’da bırakmaya karar verdim. Elimde işte bu resimleri kaldı.

lale